2420/​59

Jaeger-LeCoultre

Bordur med rund skive på fod, ottedagsværk med kalender. Serienr. 133. Swiss, c. 1930. H. 18. Diam. 15,5.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med brugsspor, herunder overfladiske ridser på urkasse.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

17 bud

177910 5.500 DKK
1156868 (Autobud) 5.000 DKK
177910 5.000 DKK
1156868 4.400 DKK
177910 (Autobud) 4.200 DKK
1156868 4.000 DKK
177910 3.200 DKK
862902 (Autobud) 3.000 DKK
177910 2.900 DKK
862902 2.600 DKK
1156868 (Autobud) 2.500 DKK
862902 2.500 DKK
1156868 (Autobud) 1.700 DKK
295626 1.650 DKK
1156868 1.600 DKK
1097772 1.550 DKK
1018772 1.500 DKK