2420/​637

Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)

Lille dreng med fugl. Sign. Kai Nielsen; med dedikation. Mørkpatineret bronze. H. 13,5.

Almindelig patina.

Bemærkninger

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

11.000 DKK

40 bud

1138210 11.000 DKK
101183 10.500 DKK
1138210 10.000 DKK
101183 9.500 DKK
1138210 9.000 DKK
101183 (Autobud) 8.500 DKK
1138210 8.500 DKK
101183 8.000 DKK
1138210 7.500 DKK
982619 7.000 DKK
1138210 6.500 DKK
982619 (Autobud) 6.000 DKK
1138210 6.000 DKK
982619 5.500 DKK
813685 (Autobud) 5.000 DKK
982619 5.000 DKK
813685 (Autobud) 4.800 DKK
982619 4.600 DKK
813685 4.400 DKK
982619 4.200 DKK
920941 (Autobud) 4.000 DKK
982619 4.000 DKK
920941 (Autobud) 3.800 DKK
982619 3.600 DKK
920941 3.400 DKK
982619 3.200 DKK
920941 (Autobud) 3.000 DKK
982619 2.900 DKK
920941 (Autobud) 2.800 DKK
982619 2.700 DKK
920941 2.600 DKK
982619 (Autobud) 2.500 DKK
920941 2.400 DKK
982619 1.800 DKK
609892 1.750 DKK
982619 1.700 DKK
920941 1.650 DKK
982619 1.600 DKK
875261 1.550 DKK
982619 1.500 DKK