2420/​775

Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)

Et par “Radiohuspendler” af opalglas. Skærmholder af messing. Udført hos Louis Poulsen. H. inkl. skærmholder 45/48. Diam. 34. (2)

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

12 bud

942461 3.200 DKK
837203 3.000 DKK
942461 (Autobud) 2.900 DKK
963997 2.800 DKK
942461 (Autobud) 2.700 DKK
1127130 2.600 DKK
942461 (Autobud) 2.500 DKK
1127130 2.400 DKK
942461 (Autobud) 2.300 DKK
296282 2.200 DKK
942461 2.100 DKK
1156267 2.000 DKK