2419/​138

To kinesiske aneportrætter i form af embedsmand og hustru siddende i interiør omgivet af tjenere. Afsluttet af stofbort. Gouache på papir. Canton. 19. årh. Bladstørrelse 34,5×23. (2)

Huller, flænger og mærker i papiret. Fugtskjolder. Papiret er gulnet. Misfarvninger. Dele af borter mangler. Undersøgt i ramme.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag