2420/677
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Portræt af Maurice Felt, 1979. Usign., XV/XX. Trykt hos Maurice Felt, Paris. Udgivet af Sonja Henies og Niels Onstads Stiftelser 1311 Høvikodden, Norge. Koldnålsradering. Bladstørrelse 66×50.
Proveniens: Kunsthistoriker Per Hovdenakk.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Original stand.
Bemærkninger
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Vurdering
Dette emne er udgået
806575 |