2420/​162

Moser vase af transparent og pink krystalglas, kantet balusterform med forgyldt dekoration. Ca. 1900. H. 23.

Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Slitage på forgyldning ved øverste kant.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

11 bud

260502 1.500 DKK
99716 1.450 DKK
260502 1.400 DKK
99716 1.350 DKK
260502 1.300 DKK
99716 (Autobud) 1.250 DKK
260502 1.200 DKK
99716 1.150 DKK
260502 1.100 DKK
99716 1.050 DKK
260502 1.000 DKK