2420/​5

Fransk kaminur af forgyldt bronze, urhus i form af katedral i gotisk stil, base af træ med spillemaskine. Ca. 1820. H. 64. B. 27. D. 15.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

13.500 DKK

31 bud

1156412 13.500 DKK
317116 13.000 DKK
1156412 12.500 DKK
317116 12.000 DKK
1081679 (Autobud) 11.500 DKK
317116 11.500 DKK
1081679 (Autobud) 11.000 DKK
317116 10.500 DKK
1081679 9.000 DKK
317116 (Autobud) 8.500 DKK
1081679 8.500 DKK
317116 (Autobud) 8.000 DKK
1156412 8.000 DKK
317116 7.500 DKK
1081679 7.000 DKK
317116 6.500 DKK
1081679 (Autobud) 6.000 DKK
107745 5.500 DKK
1081679 (Autobud) 5.000 DKK
107745 4.800 DKK
1081679 4.400 DKK
107745 4.200 DKK
1081679 (Autobud) 4.000 DKK
107745 3.800 DKK
1081679 (Autobud) 3.400 DKK
107745 3.200 DKK
1081679 (Autobud) 2.900 DKK
107745 2.800 DKK
1081679 2.200 DKK
107745 2.100 DKK
1081679 2.000 DKK