2419/​825

Dansk møbeldesign

Par sofaborde med plader af palisander, ben af forkromet stål. 1950–60'erne. Udført og mærket for Lysberg, Hansen & Therp. H. 44. L. 101. B. 60. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Overfladiske rustpletter på ben.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag