2420/​829

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“Kuglelamel”. Pendel med lameller af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. H. 40. Diam. 38.

Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.600 DKK

6 bud

1156422 4.600 DKK
101714 4.400 DKK
1156422 (Autobud) 4.200 DKK
1105972 4.000 DKK
1156422 3.200 DKK
802930 3.000 DKK