2418/​280

Kinesisk plakette af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med de udødelige guder. Sign. Cai Wenhua. 20. årh. Lysmål 32,5×53.

Ramme med mindre mærker samt afslag på liste ved øverste kant. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag