2419/​322

Thangka dekoreret med mandala. Farvepigment på lærred. I ramme. 20. årh. 45×35.

Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer i Katmandu i 1978.

Enkelte mindre afskalninger.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag