2419/​159

Burmesisk buddha af lakforgyldt træ dekoreret med flusser. Ca. 1900. H. 71 cm.

Revner, afslag og slitage.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

6 bud

3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK