2419/​575

Th. Valentiner

Justérbar standerlampe med stel af patineret messing, kegleformet skærm af grøntlakeret metal. Model THV-376. Udført 1960'erne for Poul Dinesen. H. 133.

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

3 bud

8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK