2420/​82

Ubekendt maler, 19. årh.

Empire portræt af en kvinde. Usigneret. Akvarel på papir. Lysmål 23×21.

Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.

Bemærkninger

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

17 bud

808524 (Autobud) 2.600 DKK
1083214 2.500 DKK
808524 (Autobud) 2.400 DKK
1083214 2.300 DKK
808524 (Autobud) 2.200 DKK
1083214 2.100 DKK
808524 (Autobud) 2.000 DKK
1083214 1.950 DKK
808524 (Autobud) 1.900 DKK
1083214 1.850 DKK
808524 (Autobud) 1.800 DKK
1083214 1.750 DKK
808524 (Autobud) 1.700 DKK
1083214 1.650 DKK
808524 (Autobud) 1.600 DKK
1083214 1.550 DKK
808524 1.500 DKK