2417/​391

Barok chatol af egetræ, svungen top med to låger hvorunder skriveklap, svungen ligeknækket front med tre skuffer. 18. årh. H. 216. B. 114. D. 59/91.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK