2417/391
Barok chatol af egetræ, svungen top med to låger hvorunder skriveklap, svungen ligeknækket front med tre skuffer. 18. årh. H. 216. B. 114. D. 59/91.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag