2419/​928

Dansk møbeldesign

Sæt på seks bøjler med tilhørende vægbeslag af formbøjetbøg. Bøjlelængde 40. (12) B4

Kategori ændret til moderne møbler - AWI skal klargøre uanset. AmH 14/5

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. To dyveler til beslag mangler. Et beslag med afslag ved monteringshul.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag