2419/135
Kinesisk figur af delvist cloisonné og patineret bronze i form af siddende lærd mand. 19. årh. Vægt 1474 g. L. 13,5 cm. H. 16 cm. D2
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag