2420/99
Balusterformet vase af porcelæn med låg, dekoreret i blå med felter hvori landsbyliv, omkranset af bånd med heste og bladværk. Kina, 20. årh. H. 60 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
858372 |