2420/​99

Balusterformet vase af porcelæn med låg, dekoreret i blå med felter hvori landsbyliv, omkranset af bånd med heste og bladværk. Kina, 20. årh. H. 60 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

858372 2.000 DKK