2420/​156

Samling svensk glas med emaljedekoration i form af blomster, bestående af to firsidede karafler, fire runde karafler, et sæt på fire snapseglas samt tre yderligere glas. 19. årh.s sidste halvdel. H. 9–31 cm. (13)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Tre propper mangler.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

8 bud

909788 (Autobud) 2.300 DKK
103106 2.200 DKK
909788 (Autobud) 2.100 DKK
103106 2.000 DKK
909788 1.150 DKK
830056 1.100 DKK
857147 1.050 DKK
1003056 1.000 DKK