2419/​778

Dansk møbeldesign

Asymmetrisk sofabord med plade af eg, ben af bøg. 1930–40'erne. H. 45. L. 110. B. 89.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK