2419/​785

Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)

Sminkebord af eg monteret med spejl. Front med tre skuffer. Model 40. Udført hos Aksel Kjersgaard, Odder. H. 68./115. B. 118. D. 43.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Et spejlglas medfølger løst. Spejle med mørke skjolder indvendigt.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

9 bud

7.500 DKK
(Autobud) 7.000 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK