2419/​925

David Marshall

To skulpturelle bordure af poleret aluminium og messing. Det ene med støbt monogram og mrk. Real Casa de la Moneda. Batteridrevne urværker. H. 59 og 14. (2)

Almindelig brugsslitage, herunder mindre ridser og mærker. Det høje ur fremstår let irret på fod. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK