2417/340
Kinesisk firfløjet skærm af hardwood med felter udskåret i relief med figurer i landskaber og kostelige ting, prydet med forgyldning. Qing, 19. årh.s slutning. H. 68 cm B. 76 cm.
Skærmene fastlåst på bagsiden/monterede på to lægter.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag