2420/​74

Aachen-Liege kommode af eg- og nøddetræ, front med tre skuffer, beslag af bronze, udskåret med bladværk og cabriole ben. 18. årh. H. 90. B. 124. D. 60.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelt bronzehåndtag mangler. Nøgle medfølger ikke.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag