2419/​566

Skandinavisk design

Standerlampe medf stel af messing, fod af sortlakeret kobber, asymmetriske skærme beklædt med farvet stof. 1950'erne. H. 152.

Brugsslitage. Ridser, mærker og mindre afskalninger på fod. Manglende skrue på stamme. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

2 bud

4.200 DKK
4.000 DKK