2419/​343

Et par kinesiske miniaturevaser af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med blomster. 18.-19. årh. H. 6,5. (2)

Mindre glasurafslag langs fodrande. Den ene vase med krakeleringer i glasuren.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK