2419/​617

Dansk snedkermester

Tre-personers Art Decó sofa med stel af mahogni, bagside betrukket med sømbeslået skai, sæde og ryg betrukket med lyst uld. 1930'erne. L. 245.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Uld med slitage og enkelte pletter. Huller i sædepolstring.

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag