2419/110
Demi lune formet dansk Empire spillebord af mahogni, opklappelig plade hvorunder rum til skriveindretning, front med tandsnit. Cirka 1810. H. 75,5. B. 79. D. 39. Diam. 78,5.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Enkel mindre finérskade.
Vurdering
Hammerslag
30 bud
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||